14 Aralık 2014 Pazar


     Merhaba Dostlar,

     Bu hafta sizlerle, kağıt kıvırma yöntemiyle yaptığım bir kapı süsünü patlaşmak istedim. Tema, renkleri nedeniyle biraz sonbaharı andırıyor. Sipariş sahibi  - yani annem - toprak tonlarını çok sevdiği için tercihimi kahve rengi ve portakal rengi üzerine yoğunlaştırdım.

       Hi Friends, this week I want to share with you a wreath I quilled for my mom. Since she likes earth tones i used browns and oranges and that made the wreath a little fall themed.quilled wreath     Daha önce de söz ettiğim gibi kağıt telkâri ya da quilling herkesin yapabileceği bir sanat. Elbette projelerimizi vakitlice tamamlayabilmek adına önce küçük çaplı çalışmalarla başlamakta fayda var.Ben bu projeyi yaklaşık beş saatte bitirdim. Kağıt Vs.'den aldığım quilling kağıtları gramaj olarak kalın olduğundan çiçekler çok hızlı oluştu. En çok zamanı  yapıştırıcımın kurumasını beklerken geçirdim, diyebilirim.

   As I mentioned before, quilling is the kind of art that everyone can make. Ofcourse for times sake it is best to start with relatively easy and small projects in baby steps. The paper I used is alittle thick, so I was able to construct the flowers fast. Most time I used was on waiting for the glue to dry. The paper I used I bought here in Turkey from this address.


     Aşağıdaki resimde aynı süsü bu sefer beyaz zemin üzerinde görebilirsiniz. Lütfen yorumlarınızı bırakın, kapı süslerimi beğenip beğenmediğinizi merak ediyorum doğrusu...

   The picture below shows the wreath in white background. Please leave your comments, I'd like to hear what you think...quilled wreath2
   Sizi çiçeklerin yakın plan çekimleriyle baş başa bırakıyorum.
   In the pictures you will find close ups of the flowers.


quilled wreath4


quilled wreath5


quilled wreath3


quilled wreath6

1 yorum:

  1. Bu kağıtların içinde telmi var? çok beğendim harika olmuşlar bende yapmak isterdim harika bir çalışma emeğinize sağlık =))

    YanıtlayınSil